עקירות שיניים

עקירת שן

עקירות שיניים – תהליך כירורגי שנועד לסלק שן פגועה אשר לרוב נפגעה ממחלת העששת החודרת את רקמות השן החיצוניות ומגיעות עד לעצב השן.

עקירת השן נדרשת בעקבות הרס הדרגתי של שכבות השן: הזגוגית, הדנטין ומוך השן, לרבות תעלות השורש.

כאשר טיפול שורש לא מצליח לאושש את השן הפגועה יש צורך בסילוקה המיידי, בל תגרום לכאבים נוספים וזיהום מתפשט לשיניים נוספות.

עקירות שיניים מתבצעות במקרים נוספים, כגון:
שן בינה בולטת או חבויה, מקרה של מחלות חניכיים חמורות, שבר שן ועוד.

טרום עקירה

כמו כל תהליך טיפולי במרפאתנו נחל בתשאול אודות המטופל, רגישויות, היסטוריית טיפולים, הצהרת בריאות וכד’. המטופל יופנה לצילום פנוראמי ובעת הצורך יתבקש לבצע צילום CT. על מנת לאבחן את המחלה בשן בקפידה, למען הסרת ספק בדבר נחיצות עקירת השן הפגועה.

בתהליך שיקום לאחר עקירה יש להמנע מאכילה ושתייה כשעתיים לאחר העקירה, כמו כן יש להימנע מעישון, שתייה חמה ואכילת מזון קשה. תיתכן נפיחות וכאבים קלים באיזור הטיפול, ויש ליטול משככי כאבים לפי המלצות הרופא המטפל.

גורמי סיכון

דימום יכול להתרחש מיד לאחר הטיפול ולהימשך עד 24 שעות לאחריו. הדימום  נוצר מכיוון שכלי דם קטנים בחניכיים נפתחים ומדממים, בטיפול מקומי הדימום חדל. נפיחות וכאב הינם שכיחים לאחר טיפולי עקירה, בעקבות טראומה מקומית לרקמה. ע”פ הוראות הרופא המטפל נוטלים משככי כאבים להפגת הכאב והנפיחות.

גורמי סיכון כמו בכל הליך טיפולי הזיהום הינו אויב מובהק. במרפאתו של ד”ר מרק וייזבוך הושם דגש בכל הליך טיפולי על סטריליזציה מלאה ושימוש בחומרים טיפוליים מהמובילים בתחום.

ניתן להקל על הכאבים לאחר העקירה במגוון טיפולים תרופתיים הניתנים על ידי הרופא. למשל פרצטמול, תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידים וסמים מרגעים מקבוצת האופיואידים.

עקירת שן קריות חיפה

יצירת קשר

אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

טלפון למקרי חירום
שירותי המרפאה
המיקום שלנו
שאלות נפוצות
שרות לתושבי חו"ל