סתימות חרסינה

בואו נדבר על סתימות חרסינה…

תהליך

מאז 1987, מספר רב של רופאי שיניים ברחבי העולם – עובדים בשיטת ה-Cerec, הטכנולוגיה מאוד יעילה במקרים של שיקום של שן עם עששת, שן חלשה, שבורה וכדומה. הטכנולוגיה מחזירה לשן את החוזק והיופי הטבעי שלה. מאוד מומלץ שהשיקום יתבצע מחומרי חרסינה בלבד, העשוי מחומרים בצבע השן. התהליך נעשה במהלך בביקור אחד במרפאת השיניים.

בדיקה והכנה

דבר ראשון הרופא,יבדוק את השן ויעריך כמה חומר שן נפגע. לאחר הבדיקה הרופא יקבע את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר. זו יכולה להיות סתימה רגילה, או כתר מלא, כל זה תלוי בכמות חומר השן הבריא שנשאר ולפי ניסיונו של הרופא.

לאחר מכן הרופא יאלחש את השן ויכין אותה לשיקום, יסיר את הרקמה העששתית והחלשה של השן. הכנת השן נעשית בטכניקה הרגילה שבא משתמשים כלל הרופאים המקצועיים.

מטבע אופטי

לאחר שהשן מוכנה לשיקום לוקחים מטבע אופטי. במקום למלא סד בחומר מטבע שאמורים לנשוך עליו ולהחזיק בפה עד שהחומר מתקשה, מצפים את השן בחומר מיוחד (החומר לא רעיל וללא טעם). תהליך לקיחת המטבע כולו לוקח דקות ספורות בלבד.

ללא זמני

לאחר המטבע האופטי, מכונת הסיראק עוזרת ליצור את השחזור של השן שלך. התוכנה הממוחשבת של סיראק 3D , עושה צילום דיגיטאלי של השן והופכת אותו למודל וירטואלי תלת מימדי שמוצג על צג המחשב. בעזרת ניסיון רב מעצב הרופא את השחזור באמצעות תוכנת המחשב של סיראק 3D. תוך מספר דקות , הרופא לוחץ על כפתור ויעביר את המידע מהמחשב למכשיר המגלף הנמצא במרפאה. גוש של חרסינה בצבע השן שלך מוכנס למכונה המגלפת. 10-20 דקות מאוחר יותר, השחזור בצבע השן, מחרסינה בלבד מוכן קיבוע במקום. בסופו של התהליך,  בודקים את השחזור בפה שלך ומוודא שיש התאמה תקינה ומדוייקת. לפני  ההדבקה מלטשים את השחזור. השן שלך משוחזרת ללא צורך בשחזורים זמניים ביום אחד.


 קיימים מספר סוגי סתימות:

  • INLAY – זוהי סתימ הממוקמת בין תלוליות השן בשטח הלעיסה.
  • ONLAY – סתימה הממוקמת בין תלוליות השן בשטח הלעיסה תוך שחזור  של תלולית אחתאו יותר.
  • OVERLAY – נעשה כאשר תלוליות וכותרת השן הרוסות וקיימות דפנות  צדדיות של השן.
  • כתר תוך שורשתי The Crown-Lay&Post –  שחזור הנעשה כאשר כל כותרת של השן הרוסה ודפנות השן אינן קיימות.
  • ציפוי חזית חרסינה Laminate Veneer – כאשר מטופל רוצה חיוך מקסים ואינו מרוצה מגוון שיניו ניתן להוריד שכבה דקה מהשן לשחזר אותה בעזרת מעטה חרסינה דק שישנה את גוון השן ואת צבעו בצורה דרסטית וקבועה.
  • כתר חרסינה מלא Multiple Crown.
  • אפשרויות יישום שלדי כתרים וגשרים.

 אז מה המכשיר CEREC יכול לעשות ?

יצירת קשר

אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

טלפון למקרי חירום
שירותי המרפאה
המיקום שלנו
שאלות נפוצות
שרות לתושבי חו"ל