טיפול שורש וסתימות

טיפול שורש וסתימות

טיפול שורש הינו אחד מטיפולי השיניים השכיחים ביותר ונועד לשמר שיניים פגועות. לרוב מחלת העששת מהווה גורם עיקרי לזיהום ומחלות בתעלות השורש ואי סילוק העששת בזמן מחייב טיפול שורש בשן הפגועה.

טרום טיפול שורש

במרפאת השיניים בראשותו של ד”ר מרק וייזבוך מאבחנים בעיות במוך השן (עצב השן) ע”י צילום רנטגן, בדיקה פיזיקלית של הפה והבלוטות ובדיקות נוספות לעמוד את חומרת הבעיה והחלטה על סוג הטיפול.

תהליך הטיפול

לאחר הרדמה מקומית באיזור השן הפגועה, מתבצע הליך של סילוק כל רקמת המוך מהלשכה ומהתעלות וחיטוי קפדני של תעלות השורשים.

טיפול השורש במרפאה נעשה בעזרת מיכשור חדשני x-smart מהמתקדמים בעולם ומאפשר להגיע לאיכות תוצאה גבוהה ביותר.

בסיום תהליך החיטוי נאטם חלל המוך בסתימת שורש, איטום תלת מימד של השן בחומר מלט וחומר מילוי מונע דליפה של זיהומים ונוזלים אל תוך השן. לבסוף סתימה זמנית שתוחלף בסתימה קבועה. לרוב הטיפול יכלול מבנה וכתר.

טיפול שורש – גורמי סיכון

למרות שאחוזי ההצלחה גבוהים למדי, לעיתים טיפול שורש אינו מצליח גם שנעשה במיומנות רבה. סתימת שורש לקויה מסיבות טכניות גורמת לחידוש שיש לבצע, כנ”ל כאשר החידוש אינו ממצליח יש לבצע ניתוח הנקרא “אפיסקטומי” הנעשה באיזור סב השורש ואוטם את קצה השורש בסתימה ומונע מהחיידקים לגרום לדלקת.

שיקום השן לאחר טיפול שורש

במרפאתו של ד”ר וייזבוך מתמחים בשיקום הפה ולהשלמת הטיפול מבצעים מיבנה וכתר לשן המטופלת. חשיבות עליונה בטיפול נאות, לשימור טיפול השורש ולתפקוד טוב יותר של השן בעת נגיסה ולעיסה.

טיפול שורש וסתימות


טיפול בשורש הוא טיפול שגרתי שנעשה בשן שהעששת שבה עברה את הזגוגית ואת שכבת הדנטין של השן והגיעה למוֹך השן – הרקמה הפנימית של השן שיש בה כלי דם ועצבים, או כאשר עקב חבלה נחשף מוך השן לזיהום. לפני המצאת טיפול השורש היה הטיפול היחיד עקירת השן הנגועה, מכיוון שהתרבות חיידקים במוך העצם גורמת לכאבים עזים ולזיהום שעלול להגיע אל העצם שבה קבועה השן.

יצירת קשר

אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

טלפון למקרי חירום
שירותי המרפאה
המיקום שלנו
שאלות נפוצות
שרות לתושבי חו"ל