השתלת שיניים

השטלת שיניים

השתלת שיניים – במרפאת השיניים דואגים לאיכות החיים שלכם במתן טיפולים שיגרמו לכם לחייך. בינהם טיפול בעזרת שתל דנטלי המשמש כשורש שן מלאכותי, כבסיס איתן לשן או שיניים שיתמכו על ידו.

מחוסרי שיניים, מתרפאים החוששים מטיפול שיניים וכל אלו המעוניינים בטיפול איכותי תחת קורת גג אחת… יהנו במרפאתנו מתהליך השתלת שיניים מקצועי, בהרדמה מלאה/חלקית ו/או השתלת שיניים ביום אחד.

טרום תהליך

השטלת שיניים

כמו כל תהליך טיפולי במרפאתנו נחל בתשאול אודות המטופל, רגישויות, היסטוריית טיפולים, הצהרת בריאות וכד’. המטופל יופנה לצילום פנוראמי ובעת הצורך יתבקש לבצע צילום CT. המטופל עובר מדידת שיניים להתאמה מלאה בהמשך, כמו גם קבלת מרשמי תרופות לנטילה לפני/לאחר הטיפול הרפואי.

התהליך (השיטה הקלאסית) – שלב ההשתלה – השתל הדנטלי מוכנס בניתוח אל עצם הלסת, שלב המבוצע ע”י קידוח המפנה מקום בלסת לכניסת השתל.

שלב החשיפה

לאחר תקופת המתנה (אוסטאואינטגרציה – תקופת חיבור) בה נקלט השתל לעצם הלסת מבצעים חשיפה של השתל, הסרת רקמת החניכיים וחיבור “כיפת ריפוי” המאפשרת המשך ריפוי והחלמה. בסופו של תהליך לקיחת מידות והתחלת שיקום וביצוע כתרים. במרפאתו של ד”ר מרק וייזבוך מתבצעים כתרים ע”י טכנאים בדרגת אומן, המתאימים בצורה מושלמת גוון וצורה לשאר השיניים בפה המטופל.

השתלת שיניים ביום אחד

העמסה מיידית, הינו ניתוח בשלב אחד, בהרדמה מקומית או מלאה, כאשר בביקור יחיד במרפאתנו מחדירים שתלים ועליהם מערכת שיניים זמניות. ללא צורך בזמן המתנה או שימוש בתותבת מעבר נשלפת. המטופל יוצא מחדר הטיפולים עוד באותו היום עם שיקום זמני.

בהעמסה מיידית מחדירים לחניכיים שתל טיטניום, עליו מרכיבים שן תחליפית מדוייקת התואמת את השן הקודמת. בשיטה זו נדרשת מיומנות גבוהה, תכנון מקצועי טרום ביצוע, הבנה והכרת מבנה הלסת ועובי העצמות, כמו גם איתור מיקום מדוייק, עומק ההחדרה וזוית. כל אלו דורשים התייחסות גדולה בקרב המטופל ברגע שבוחרים רופא מטפל. לד”ר מרק וייזבוך נסיון רב וידע מקיף ועדכני בשיטה זו.

אחוזי ההצלחה גבוהים למדי, זהים לאלו של השיטות האחרות, אם זאת שיטה זו אינה מתאימה לכל מטופל, נדרשת בדיקה מקדימה. יעיל למטופלים הזקוקים לעקירות מרובות ושיקום נרחב של שתלים, ואלו המעוניינים בפתרון פונקציונאלי ואסתטי מהיר.

גורמי סיכון

אחוזי הצלחה גבוהים למדי בתהליך השתלת שיניים, כאשר קיים אחוז נמוך ביותר של שתלים שאינם נקלטים. תהליך השתלת שיניים יכול להתבצע שוב ושוב במידת הצורך.

עישון כבד הינו גורם משמעותי באי קליטה של השתל, מומלץ להפסיק לעשן טרום הטיפול ואף לאחריו, במידה וחל “קושי” חייבת נכונות בצימצום משמעותית את הצורך בלעשן.

הריון – רצוי להימנע מתחילת טיפול או שיקום, מכיוון שיש צורך בנטילת תרופות סכרת – הינה מחלה החובה בתוכה קושי בתהליך ריפוי פצעים וכל מערך ההגנה של מערכת החיסון מוחלשת וחשופה. משום כך יש לדאוג לאיזון סוכרתי בצורה הטובה ביותר.

במרפאת ד”ר מרק וייזבוך מקפידים כמו בכל הליך ניתוחי על סטריליזציה מלאה, נקיטת כל אמצעי הזהירות הדרושים, תכנון קפדני וביצוע מדוקדק לפני ואחרי הניתוח למניעת זיהום.

במרפאתנו מטפלים אף התופעה שכיחה – חרדה דנטאלית. היכרות עם המטופל מסייעת לזיהוי רמות החרדה ובהתאם התאמת טיפול מסייע כגון:

– השתלת שיניים מלווה בטיפול רפלקסולוגי. רפלקסולוג/ית בכירה המבצע עיסוי מפיג מתחים בזמן הטיפול בכפות הרגליים.

– סדציה קלה – בעזרת “גז צחוק” יכול הרופא המטפל לתקשר עם המטופל הנמצא בהכרה מלאה, ולהעניק לו טיפול רגוע ושליו.

– סדציה עמוקה – הרדמה מלאה, במקרה חרדה קשה, נעשה ע”י רופא מרדים מומחה, בעל וותק ונסיון רב. מינון קטן של חומר הרדמה מקנה למטופל תחושת רגיעה עמוקה תוך יכולת תקשור עם הרופא המטפל. ההתאוששות מהירה – עד מחצית השעה מרגע מתן החומר המרדים.

יצירת קשר

אנא מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

טלפון למקרי חירום
שירותי המרפאה
המיקום שלנו
שאלות נפוצות
שרות לתושבי חו"ל