רופא שיניים בקריותניקוי אבנית לצורך הסרת אבן שן הינו טיפול פשוט יחסית המבוצע אצל השיננית או רופא השיניים. טיפולי  שיניים לניקוי אבנית מתאימים לכולם ואף מומלצים לכל אדם על מנת לשמור על בריאות השיניים.

ניקוי יסודי יסייע בניקוי מקומות אליהם אנו מתקשים להגיע עם מברשת שיניים, מקומות המזמינים הצטברות של רובד חיידקים ופלאק (חומר הנוצר משאריות מזון, חיידקים ורוק ונוטה להידבק לשיני האדם, במיוחד בחיבור שבין השן לחניכיים).

תהליך הטיפול

לרוב מתבצע ללא הרדמה, שימוש במכשירים רפואיים הייעודיים להסרת האבנית וגירוד  שכבת הפלאק. מיכשור נוסף, עדין יותר, נועד להשלמת הניקוי. במיקרים ייחודיים של הצטברות אבנית חריפה, חרדת טיפול, חניכיים רגישות יתר על המידה, ניתן לבצע את הטיפול בהרדמה מלאה בהתאם לאבחון הרופא המטפל.

 באמצעות טיפול תקופתי של אחת לחצי שנה ניתן למנוע דלקות חניכיים, עששת, דימום, ריח רע מהפה וכאבים. בנוסף תהליך ניקוי אבן יעיל חוסך הוצאות כספיות גבוהות באם לא מבצעים טיפול מנע כמו ניקוי האבנית.

לאחר הטיפול 

ניקוי אבנית יסודי לא רק יבטיח שיניים יפות, אלא גם בריאות. ניקויי השיניים מלבד מניעה  וסיבוכים אפשריים של מחלות שיניים מותיר את הפה נקי למשך חצי שנה. כאמור יש להקפיד על חזרת הטיפול כל חצי שנה, אם זאת בהצטברות גבוהה של אבנית יש להקדים את הטיפול בכל שלושה חודשים.

גורמי סיכון

טיפול ניקוי השיניים מאבנית אינו מסוכן כלל ואינו תומן בחובו סיכונים. טיפול לא מיומן יכול לזמן כאבים לא נעימים, דימום ונפיחות קלה. אם תופעות מסוג זה נמשכות ימים ספורים לאחר הטיפול יש לגשת לבדיקה אצל רופא השיניים המטפל.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to LinkedIn