לפניכם מספר שאלות נפוצות ביותר בתחום טיפולי השיניים - לחצו על השאלה להצגתה במלואה:

שן אשר טופלה בעבר הרחוק (מספר שנים) בסתימה החלה לכאוב בהדרגה יותר ויותר. הדיאגנוזה ע”פ רופא השיניים טיפול שורש הכולל מבנה וכתר. 

כיצד “מתדרדר” מצבה של השן שהיתה “מגובה” בסתימה ? 

מחלת העששת הינה גורם בולט להרס שן. לעיתים קרובות בסתימות גדולות (עמוקות) עצם השן כבר פגועה ע”י טוקסינים (חיידקים) של מיקרונים וקיימת האפשרות שגם לאחר מספר ימים כאב יופיע בשן. הרופא המטפל מיידע על החשש שהעששת העמוקה עלולה להחמיר את המצב ובלתי נמנע יהיה טיפול שורש ושיקום עתידי הכרוך בכך.


לפני 4 שנים נעשו בשיניי הקדמיות מספר כתרים על מבנה יצוק, כל השיניים מגושרות. לאחר מספר שנים נהיה ריח לא נעים מתחת לגשר, אף לאחר צחצוח. מה ניתן לעשות? 

לריח לא נעים מחלל הפה ייתכנו מספר גורמים, אפילו טיפול לקוי בשיניים אחרות הלא קשורות לכתרים או לגשר. רק לאחר אבחון ובדיקה יסודית ניתן לאבחן את מקור הליקוי והחלטה על מהות הטיפול הייעודי.

 

עד כמה כואב תהליך השתלת שיניים? ומה סיכויי ההצלחה של השתלות?

ניתוח השתלת השיניים נעשה בהרדמה מקומית והפציינט אינו מרגיש כאב כלל בעת הטיפול. לאחר מכן ובהתאם להוראות הרופא המטפל, יש ליטול כדורים נגד כאבים ואנטיביוטיקה. סיכויי ההצלחה הינם גבוהים למדי, כ-97%. המחלות הכרוניות עלולות להוריד את הסיכוי להצלחה מלאה, אם זאת בדיקות הנערכות טרום הטיפול עוזרות לצפות את אחוז הסיכויים לפני הטיפול עצמו.

באחת משיניי הפה נעשה טיפול שורש, בן 7 שנים, האם לבצע כתר חרסינה על שן זו והאם יש לבצע חידוש טיפול שורש? 

במידה ואין כאבים בשן הנדונה ובצילום שיניים ניתן לאבחן שאין דלקת, אין צורך בחידוש טיפול שורש וניתן יהיה לבצע כתר חרסינה. אם זאת חשוב לציין שיש לעבד כל מידע אודות השן ע”פ בדיקה במרפאה, לפני החלטת ביצוע.

האם נכון לבקר אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה? 

בהחלט כן. ביקורת שיגרתית כל חצי שנה כוללת בדר”כ זוג צילומי נשך, אבחון למניעת חורים והתפתחות חורים חדשים ובעיות וליקויים אחרים בהם יש לטפל בזמן. כמו כן ביקור אחת לחצי שנה להסרת אבנית אצל השיננית/רופא השיניים.

עולם הפרסום דואג ליידע אותנו על חשיבות לעיסת מסטיק למניעת עששת, האם רפואת השיניים אכן ממליצה על “טיפול” מסוג זה?

עששת יכולה להימצא בחריצים האנטומים של השיניים ובמקומות הקשים לניקוי. מומלץ לאחר האוכל להשתמש בדרכי ניקוי יעילות יותר כמו חוט דנטאלי, מברשת שיניים, ניקוי במי פה וכד’. שימוש במסטיק כעזר מישני בלבד.

Chair side - שהמטופל יושב בכיסא הדנטאלי.
Economical - חסכוני (גם עבור הרופא וגם עבור המטופל).
Restoration - שחזור.
Esthetic - אסתטי - השחזור הינו בצבע השן וללא חיזוק מתכתי.
Ceramic - חרסינה.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to LinkedIn